Повага
Image default
Статтi

МВС випустило відео, що розвінчує стереотипи про водійок

Патрульна поліція випустила серію роликів, що розвінчують гендерні стереотипи про те, що жінки кермують гірше за чоловіків. Ролики презентували напередодні Дня водія (та водійки), який святкують 31 жовтня.

«У соцмережах щодня можна натрапити на дискримінаційні висловлювання щодо жінок за кермом за гендерною ознакою. Мовляв, чоловіки керують автомобілем обережно й надійно, натомість жінки дозволяють собі легковажні маневри й не дотримуються правил дорожнього руху. 

Для того, щоб долати автомобільний сексизм в Україні, патрульна поліція презентувала серію роликів – на три справжні дискримінаційні коментарі відповідають три справжні жінки-водійки. Причому відповідають діями, а не словами», — кажуть у поліції.

У кожному відео спростовували реальні коментарі з соцмереж. Перший: «Милі жінки, сидіть вдома, виховуйте дітей, а автомобілі залиште нам чоловікам».

У відповідь на нього лейтенантка поліції Валентина Семенюк виконує поліцейський розворот і проїжджає у коридор з повітряних кульок, які зазвичай дарують на виписку з пологового.

Другий стереотипний коментар: «Для жінок є тільки одна машина — пральна». На відео дизайнерка одягу й автогонщиця Олена Іванова дрифтує навколо пральних машин.

Третій коментар: «Жінкам руль в руки не давати. На кухню до кастрюль». На відео менеджерка та мотогонщиця Ірина Надєєва ганяє довкола гори з каструль.

У поліції нагадують: гендерно-рольові стереотипи в автомобільній сфері давно себе вичерпали.

«На зміну упередженням і дискримінації має прийти розвиток толерантної спільноти водіїв і водійок, спільно зацікавлених у безпечному водінні», — кажуть у МВС.

А також наводять статистику. Напркилад, британські дослідники з’ясували, що чоловіки порушують правила дорожнього руху в 4 рази частіше, ніж жінки. Зокрема, перевищують швидкісний режим, керують автомобілем без страхового поліса й сідають за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Американці ж дослідили, що жінки рідше за чоловіків спричиняють смертельні аварії через порушення швидкості.

Схожі записи

Проти сексуалізації: на чемпіонаті Європи гімнастка з Німеччини відмовилася від виступів у трико

Художница из Норвегии нарисовала карикатуры о женщинах, науке и стереотипах

Сексизм як зброя російської дипломатії