Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Мізогінний коментар: «BBC Україна» порушили Кодекс журналістської етики — ІМІ
Статтi

Мізогінний коментар: «BBC Україна» порушили Кодекс журналістської етики — ІМІ

Мізогінія та віктимблеймінг: онлайн-видання «BBC Україна» порушило Кодекс журналістської етики.

Такого висновку дійшов Інститут масової інформації, розглянувши скаргу на матеріал «Роздягав і чіплявся»? Мінкульт розслідує сексуальні домагання викладачів Карпенка-Карого».

У матеріалі «BBC Україна» про звинувачення актора та колишнього викладача Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Володимира Талашка у домаганнях навели недоречний мізогінний коментар.

В ІМІ кажуть, що з матеріалу незрозуміло, який стосунок Віталій має до теми матеріалу. Крім того факту, що він нібито прокоментував звинувачення на адресу актора-викладача.

«Слова, автором яких названий Віталій Скобельський, фактично є звинуваченням у бік студенток загалом. Адже незрозуміло, про який виш ідеться.

Загалом висловлювання має негативний і дискредитаційний характер, сумнівну вірогідність. Незалежно від того, чи вважати його повідомленням про факти, чи оцінковим судженням, це образливо та дискримінаційно щодо студенток», — кажуть в ІМІ.

Тобто в матеріалі є порушення норми Кодексу етики про неприпустимість образливих висловлювань та дискримінації.

Нагадаємо, на сайтах організацій «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації» розміщено спеціальну форму для подання публічної скарги. Можна скаржитися на неякісні журналістські матеріали, які порушують законодавство та професійні стандарти. 

Схожі записи

Повага запрошує на наукову вечірку

Мізогінія як самозахист: Що ховається за зневагою до інших жінок?

Юлія Гуш

Рівність у політиці: світовий досвід та ситуація в Україні