Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • Марина Ер Горбач отримала нагороду за найкращу режисуру на фестивалі «Sundance»
Статтi

Марина Ер Горбач отримала нагороду за найкращу режисуру на фестивалі «Sundance»

Українська режисерка Марина Ер Горбач отримала нагороду за найкращу режисуру у категорії «світове ігрове кіно» на американському незалежному кінофестивалі «Sundance» зі стрічкою «Клондайк».

Це уперше в історії фестивалю українська стрічка брала участь у категорії «світове ігрове кіно». Але уже вдруге поспіль українська режисерка отримує нагороду за найкращу режисуру. У 2020 році фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» відзначили, як найкращу режисерську роботу в категорії «світове документальне кіно».

Фільм Марини Ер Горбач про родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 17 липня 2014 року. Головні герої Ірка і Толік очікують народження першої дитини. Війна різко вривається в їхнє життя. Вагітна жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють бойовики.

«Я сподіваюся, що ця нагорода ще більше приверне уваги до ситуації в Україні. Я знаю, що ще будуть додаткові покази всіх переможців. І попереду у нас європейська прем’єра на Берлінському фестивалі. І це дуже хороше поєднання цільової аудиторії, яка цікавиться авторськими фільмами», розповіла режисерка Марина Ер Горбач в коментарі Радіо Свобода.

В інтерв’ю «Детектору медіа» вона розказувала, що 17 липня, коли сталася катастрофа – її день народження. Тоді у Марини Ер Горбач тільки-но народилася донька.

«Коли я побачила новини, то відчула, що відбувається абсолютний злочин на території моєї батьківщини. Для мене це був сильний імпульс, на усвідомлення якого не потрібно було багато часу», — згадує вона.

Команда планує представити фільм в Україні спочатку на фестивалі, а восени — вже у прокаті.

У категорії «світове документальне кіно» приз за найкращу режисуру отримав фільм «Будинок зі скалок», створений спільними зусиллями України, Данії, Швеції та Фінляндії. Стрічка розповідає про життя в дитбудинку на Донбасі неподалік лінії фронту.

Марина Ер Горбач — українська продюсерка, сценаристка, режисерка та членкиня Європейської кіноакадемії. Навчалася у Варшаві в кіношколі імені Анджея Вайди. Режисерка та сценаристка стрічки «Люби мене» 2013 року.

Схожі записи

Конкурс на найкращий матеріал про гендерне бюджетування

Як Леся Українка пов’язана з першою українською партією?

Безпартійна, без київської прописки, жіночої статі — як починала кар’єру Ольга Герасим’юк