Повага
Image default
Статтi

Лікарі відмовилися робити аборт: у Польщі померла жінка, що була вагітна двійнею

І знову трагедія у Польщі через заборону абортів. У Ченстохові померла 37-річна Агнешка, яка була вагітна двійнятами. Лікарі відмовлялися робити аборт, чекаючи що плід помре сам. Прокуратура розпочала розслідування. У Агнешки залишилися троє дітей.

Про це пише польське видання «TVN24».

За словами родичів померлої, жінка була на першому триместрі вагітності (до 13 тижня). 21 грудня вона потрапила до лікарні із сильними болями у животі та блювотою. У неї завмер один плід із двійні.

«Перший із близнюків помер 23 грудня. На жаль, лікарі відмовилися одразу робити аборт, оскільки закон у Польщі це суворо забороняє. Вони чекали на смерть другого плоду. Зрештою Агнешка носила мертву дитину в утробі наступні 7 днів», – описують родичі.

Друга дитина померла лише 29 грудня.

«Ще один ганебний факт – ручне витягання плодів провели аж через 2 дні. Весь цей час усередині розкладалися тіла ненароджених синів. При цьому не забули вчасно покликати священника, щоб той прийшов у палату і влаштував похорон дітей», — кажуть родичі.

За їхніми словами, в Агнешки розвинувся сепсис, але цього в медичних документах вагітної лікарі ніде не вказали. Родина померлої стверджує, що лікарня ускладнила для них зв’язок із пацієнткою. Також їм не дозволили ознайомитися з медичною документацією.

23 січня у пацієнтки зупинилося серце, але її реанімували. Наступного дня більшість органів перестали функціонувати. Її перевели до іншої лікарні. Жінка померла 25 січня. 

Прокуратура планує взяти свідчення у родичів Агнешки, а також у медперсоналу.

Аборт лякає лікарок та лікарів

Нагадаємо, раніше після смерті 30-річної Ізабели, яка померла на 22-му тижні вагітності від сепсису, по усій Польщі під гаслом «Жодної більше» пройшли протести проти антиабортного законодавства. За словами адвокатки родини померлої, лікарі чекали на смерть плода аби зробити аборт.

Лідер Громадянської платформи Дональд Туск тоді заявив, що лікарі та лікарки в Польщі бояться робити аборти, щоб не потрапити під кримінальну відповідальність.

Зараз аборти у Польщі дозволені лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері. Переривання вагітності за бажанням жінки заборонене у Польщі від 1993 року.

Нині Кримінальний кодекс Польщі передбачає, що за переривання вагітності без належних причин польському лікареві загрожує навіть 8 років ув’язнення. Цього року до польського парламенту потрапив законопроєкт, який передбачає скасування права на переривання вагітності навіть у випадку зґвалтування. Покарання, яке пропонують і для лікаря, і жінки – 25 років ув’язнення (ґвалтівник при цьому може отримати максимум 12).

Тим часом Ordo Iuris — рух, що адвокатує повну заборону абортів у Польщі — підписав угоду про співпрацю з українським консервативним рухом «Всі разом».

Схожі записи

Оселя для жінки: на Харківщині мамам дарують будинки

Важливо, щоб ніякі «годинники не цокали» – гінекологиня Вікторія Бугро

Від «рівноправки» до «радянської жінки». Хто в Україні вперше надав жінці право голосу?