Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Китайська тенісистка звинуватила екслідера Комуністичної партії в сексуальному насиллі
Статтi

Китайська тенісистка звинуватила екслідера Комуністичної партії в сексуальному насиллі

Китайська тенісистка Пен Шуай, чемпіонка Вімблдону та Відкритого чемпіонату Франції звинуватила колишнього віцепрем’єра Чжан Гаолі в сексуальному насиллі. Нині влада намагається знищити будь-яку згадку про цей скандал.

Про це пише CNN.

Пен Шуай опублікувала допис-лист до політика (збереглися лише скриншоти), у якому розповіла, що вперше займалася сексом з Чжаном понад 10 років тому. Тоді він очолював Комуністичну партію Тяньцзіня — прибережного міста на південний схід від Пекіна. Але він розірвав контакти зі спортсменкою після того, як його підвищили.

А близько трьох років тому, вже після того, як Чжан пішов у відставку, він раптом запросив Пен пограти в теніс до Пекіна. Після гри Чжан з дружиною привезли тенісистку до них додому. Там, стверджує Пен Шуай, на неї тиснули, змушуючи займатися сексом з політиком.

«Тоді вдень я не погоджувалася, весь час плакала», — розповідає Пен. Але після вечері з Чжаном та його дружиною, після багатьох умовлянь вона поступилася.

«Я панікувала та боялася. І я погодилася на це, маючи почуття до вас семирічної давнини», — звертається вона до Чжан Гаолі.

Пен розказала, що згодом мала стосунки з одруженим політиком, але зазнала «занадто багато несправедливості та образ». Вона стверджувала, що минулого тижня вони посварилися. Чжан відмовився зустрічатися з нею і зник.

Нині тенісистці 35 років, а Чжан Гаолі — 75. За словами спортсменки, вона «відкрила йому своє серце». Але зрештою він тиснув на неї, змушуючи до сексу.

«Нащо тобі було повертатися, забирати мене до себе та змушувати до сексу з тобою? Так, я не маю доказів. Неможливо мати докази. Та я не можу передати, наскільки мені було огидно, скільки разів я питала себе, чи я досі людина. Я почуваюся ніби ходячий мрець», — писала Пен Шуай.

Сила Чжан Гаолі

Чжан Гаолі був членом найвищого керівного органу країни — комітету Політбюро Комуністичної партії, який складається з 7 людей — з 2012 по 2017 рік під час першого терміну при владі китайського лідера Сі Цзіньпіна. Він пішов у відставку з посади віцепрем’єра у 2018 році.

CNN не вдалося отримати коментар політика, адже у Китаї навіть після виходу на пенсію найвищі лідери залишаються недосяжними та захищеними.

«Ми повинні усвідомити, наскільки дивовижним є те, що Пен Шуай вирішила висловитися. Небагато людей насмілилися б зробити це. Адже ви наражаєте на ризик себе та свою родину», — прокоментувала історію китайська феміністка, яка зараз живе в Нью-Йорку, Лю Пін.

Скандал розгорівся якраз напередодні зустрічі партійних еліт у Пекіні. Саме ця зустріч може прокласти шлях до закріплення Сі Цзіньпіна при владі на третій термін.

Звинувачення в сексуальному насиллі та китайська цензура

Довгий пост Пен Шуай, опублікований у Weibo (китайському аналогу Twitter) видалили менш як за 30 хв. Спочатку скриншоти посту почали активно поширювати у соцмережах та приватних чат-групах. Але згодом скриншоти та будь-які обговорення скандалу також цензурували.

Профіль Пен Шуай, який має понад пів мільйона підписників, залишається на Weibo. Але його заблокували для пошуку. Усі розділи коментарів під її попередніми публікаціями також закриті.

Навіть сторінку обговорення тенісу на Weibo закрили для коментарів, а також видалили будь-які навіть натяки про скандал.

На Douban, китайському вебсайті оглядів фільмів, схожому на IMDB, заблокували сторінку корейського романтичного телешоу «Прем’єр-міністр і я». Бо там почали обговорювати звинувачення Чжан Гаолі у насильстві в розділі відгуків.

Попри цензуру, багато користувачів та користувачок соціальних мереж завуальовано висловлювали підтримку Пен. Зокрема, через те наскільки успішною вона була у своїй професійній кар’єрі.

У 2013 році Пен виграла парний чемпіонат Вімблдону разом зі своїм партнером з Тайваню. У 2014 році дует виграв подвійний титул Відкритого чемпіонату Франції. Пен також була колишньою півфіналісткою US Open.

«Вона справді видатна жінка, всесвітньо відома людина. Але навіть такі жінки, як вона, можуть опинитися у настільки скрутному становищі. Це показує, скільки перешкод китайським жінкам доводиться перестрибувати на своєму прагнення до рівності та незалежності», — каже Лю Пін.

Схожі записи

Job Announcement – Women’s Political Participation Program Officer, NDI Ukraine

«Робоча баба»: що не так із діалогом між нардепами Корнієнком та Арахамією?(оновлено)

«Антигендер» і його основні тези. Як демонізують політику рівних можливостей