Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • Капітанка Емі Бауерншмідт вивела в море авіаносець США
Статтi

Капітанка Емі Бауерншмідт вивела в море авіаносець США

Капітанка Емі Бауерншмідт — перша жінка на чолі атомного авіаносця в історії США — вивела судно «Abraham Lincoln» в море із Сан-Дієго. Таким чином уперше американський авіаносець вийшов у море під командуванням жінки.

Як пише військове медіа «We Are The Mighty», це сталося 3 січня.

Коментуючи історичний момент, Емі Бауерншмідт говорить не про себе, а про команду:

«Ці моряки — неймовірні професіонали, які надзвичайно наполегливо навчалися. Вони готові до будь-яких задач. І я не сумніваюся, що вони будуть гордо представляти нашу націю», — сказала вона.

Captain Amy Bauernschmidt is the first woman to take a US aircraft carrier to sea
«Abraham Lincoln» виходить з порту у Сан-Дієго

На посаду командирки атомного авіаносця Бауерншмідт призначили в грудні 2020 року. А 19 серпня під час офіційної церемонії їй передали повноваження попереднього командира — капітана Уолта Слотера.

Хто вона — Емі Бауерншмідт?

Після закінчення Військово-морської академії США у 1994 році Бауерншмідт стала пілотесою гелікоптера. Її зарахували до вертолітної протичовнової ескадрильї «Вовча зграя» у Сан-Дієго. Вона працювала з есмінцем «John Young» у Перській затоці.

Згодом служила пілотесою-інструкторкою, а також старшою військовою радницею щодо проблем жінок у Державному департаменті США.

Емі Бауерншмідт також була начальницею 70 вертолітно-морської ударної ескадрильї та десантних кораблів-доків. Останні ВМС США використовують у складі експедиційних ударних з’єднань при проведенні десантних операцій з моря підрозділів морської піхоти.

Усього за час своєї кар’єри капітанка має понад 3 тисячі годин польотів.

Нагадаємо, полковниця медичної служби, головна інспекторка Головної інспекції Міністерства оборони Тетяна Остащенко стала першою жінкою, яка обійняла генеральську посаду Командувачки в історії Збройних сил України.

Як раніше писала Повага, за останні 6 років в Україні відбулися колосальні зміни в залученні жінок до військової служби. Кількість жінок, які вже обіймають посади в ЗСУ, зросла в 16 разів. 

Схожі записи

Дарія Цвєк: легендарна кулінарка, яку називали «солодкою пані»

Христина Семерин

Зузанна Ґінчанка: продертися крізь скляну стелю чоловічого світу

Христина Семерин

Всеукраїнський референдум: НДІ запрошує політиків/инь та громадських діячів/ок на публічне обговорення