Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Камера в жіночому душі у гуртожитку КПІ: «Комендантка виправдовувала хлопця, який її встановив»
Статтi

Камера в жіночому душі у гуртожитку КПІ: «Комендантка виправдовувала хлопця, який її встановив»

У гуртожитку №7 Київського політехнічного інституту (КПІ) в жіночому душі знайшли приховану камеру. Студентки кажуть, що самі викликали поліцію та переконували адміністрацію у тому, що справа серйозна і потребує розголосу.

«Повазі» вдалося розпитати про деталі в однієї з дівчат, які постраждали у цій ситуації. Вона вирішила залишитись анонімною.

Що сталося?

Камеру знайшли у передбаннику жіночої душової.

«Ми не можемо визначити, скільки вона там була. Так само не можемо дізнатися, чи поширювали відео кудись. Бо не знаємо, чи цю камеру звідти забирали, чи вона стояла вперше. Це уже з’ясує поліція», — розповідає студентка.

Заступник голови Студради КПІ Ростислав Коваль розповів у коментарі «Українській правді», що 28 жовтня одна зі студенток помітила щось незвичне у вентиляції в душовій гуртожитку №7. Звідти вона дістала камеру, яка реагує на рухи. А також портативну зарядку, від якої пристрій заряджався.

Одна з постраждалих розповіла «Повазі», що разом з адміністрацією гуртожитку, з ініціативи дівчат вдалося дізнатися, хто встановив камеру. На камері їм вдалося знайти короткий відеозапис, де видно обличчя студента другого курсу, який теж живе у цьому гуртожитку.

Тоді ж, за словами дівчини, студентки наполягли на виклику поліції.

Реакція адміністрації гуртожитку та КПІ

У коментарі «Повазі» студентка розповідає, що адміністрація гуртожитку та університету тепер заявляє, що нібито саме вони викликали поліцію.

«Але ні. Ми підійшли до них самі, коли знайшли камеру. Викликали поліцію не вони, а дівчина, яка знайшла камеру. Вона ж і писала заяву. А комендантка, яка була присутня, повторювала, як їй шкода хлопця та його батьків», — додає дівчина.

І справді у коментарі BBC News Україна комендантка гуртожитку Інна Замана заявила, що саме вони повідомили Департамент безпеки.

«Дівчата були агресивними. Всюди почали виставляти фото студента. Ми боїмося, що хлопця можуть довести до самогубства. Є загроза його життю. Хай відбудеться розслідування за законом», — сказала Інна Замана.

А завідувачка гуртожитку Лариса Гуровська у коментарі «Дзеркалу тижня» взагалі сказала, що нібито саме вона викликала поліцію.

«Ніякої реакції від університету не було. Вже після того, як ми надали ситуації розголосу, то в чаті гуртожитку почалася перепалка між студентками та коменданткою. Вона намагалася виправдати хлопця. Порівнювала цю ситуацію з курінням. Казала, що ми всі маємо, в першу чергу, думати про власні вчинки.

Також вона дозволила собі публічно писати імена дівчат, які приходили до неї питати про заяву до поліції. Оббрехала їх, сказавши, що вони нібито хотіли лише отримати компенсацію моральної шкоди», — розповідає «Повазі» одна з постраждалих.

Читайте також: Чому люди схильні звинувачувати постраждалу і як це виправити?

Надати розголосу ситуації дівчатам допомогла Студрада. Реакцію ж керівництва університету студентки чули лише в коментарях у медіа. Вона каже: студентки почуваються розгублено.

«Не всі сприйняли цю ситуацію серйозно. Адже це не просто витівка школяра, це порушення закону. Збентежує те, що ніхто не сповістив про цю ситуацію усіх студенток та студентів. Нам самим довелося це робити. А потім ми отримували багато гнівних відгуків від адміністрації за розголошення», — пояснює вона.

Що буде далі?

Студентки підписали колективну заяву. Сподіваються, що справа дійде до суду, а порушник понесе відповідальність.

«Хотілося б ще почути вибачення хлопця. Бо після виклику поліції він зник та ніде не з’являвся. Але, на нашу думку, було б правильно вибачитися перед усіма дівчатами», — додає вона.

У поліції розповіли BBC, що камеру і записи вилучили. Тепер збирають докази та опитують свідків.

Вони відкрили справу за статтею 182 (ч. 2) Кримінального кодексу – Порушення недоторканності приватного життя. Йому загрожує арешт від трьох до шести місяців або обмеження волі від трьох до п’яти років.

Студентське самоврядування ініціювало розгляд справи комісією з правопорушень. Зараз хлопець поїхав з гуртожитку, але його поки що офіційно не виселили.

Адміністрація КПІ теж поки що не коментувала цю історію.

Схожі записи

Сексизм: Той, що в телевізорі

Вікторія Кобиляцька

Рада проголосувала за заборону сексизму в рекламі

«Відповідальність суспільства — не дозволяти сексизм», — учасники АТО