• Home
  • Колонки
  • Гендероване «тушкування» або Знову вибори
Колонки

Гендероване «тушкування» або Знову вибори

Країна, яка подарувала світовому політикуму чимало виборчих маніпулятивних інновацій, продовжує тішити дослідників та давати приводи для нових досліджень.

Літо 2015 р. увійде в історію небаченим досі попитом на депутатство. На одне(!) місце у Верховній Раді від одномандатного виборчого округу  №205 зареєстровано 127(!) кандидатів та кандидаток. І хоча в останній із дозволених днів 36 із них подали заяви про відмову балотуватись, залишок складає рекордну кількість – 91. Хто ж ці люди, які віддали перевагу участі в передвиборчих перегонах літнім вакаціям? І чи є жінки серед бажаючих служити на благо народу за невелику депутатську зарплатню?

26 липня виборці Деснянського району Чернігова отримають паперові «простирадла» майже метрової довжини. У бюлетенях будуть позначені представники 7 політичних партій. Серед них як відносно досвідчені  «гравці» –  «Демократичний альянс»,  «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Громадянська позиція», ВО «Свобода», так і зовсім «свіжі» – «Республіка», «УКРОП», ще й іміджево неідентифікована «Єдина країна». Інші 84 – висунули себе самі.

Проте реальних фаворитів лише двоє: висуванець БПП «Солідарність» Сергій Березенко та екс-замгубернатора Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан від новоствореного «УКРОПа». Щодо останнього «новачка» вже застосовано здавна апробована технологія «однакових прізвищ»: крім 45-річного дніпропетровчанина Корбана Геннадія Олеговича, в списку є молоді кияни – 25-річна Корпан Галина Вікторівна та 29-річний Карбан Геннадій Валерійович. Геннадій Корбан озвучив на прес-конференції, що ці кандидати ще 16 червня мали завсім інші імена – Ігор Євтушенко та Ірина Терещенко, а 17 червня у них з’явився новий паспорт і спільна прописка.

Із 23 зареєстрованих кандидаток в остаточному бюлетені буде 19, що складає приблизно 21% від загальної кількості бажаючих представляти інтереси чернігівчан та чернігівчанок  у Верховній Раді України. Але тільки шестеро із них мають відношення до Чернігова або Чернігівської області. 7 киянок, одеситка, вінничанка, харків’янка, а ще й мешканки Ірпіня і Броварів Київської області та Розівського району Запорізької області чомусь відчули наснагу податися у «слугині народу» саме в Чернігові. І якщо частину з кандидаток могло привабити депутатство як засіб працевлаштування – шестеро тимчасово не працюють і одна пенсіонерка, то потяг до законотворчості директорки будинку культури чи медичної диспетчерки із «Феофанії» пояснити важкувато. А ще є директорки ТОВ, юристки, економістки та приватні підприємниці. Слід зазначити, що серед кандидаток усі самовисуванки. Політичні партії чи то не мають достойних представниць, чи то не ризикнули бути звинувачуваними в поданні технічних кандидатів, яких в народі вже давно кличуть «тушками».

Участь у виборах – невід’ємне право кожного громадянина і громадянки. Але профанація цього демократичного процесу зводить нанівець усі зусилля повернути довіру народу до влади. Ситуація на 205 чернігівському окрузі, хоч це й просто проміжні вибори, повинна стати застереженням перед місцевими виборами.

Відверто радимо партіям: бережіть репутацію – шукайте якісних кандидаток. Тим більше, що у Законі «Про місцеві вибори» Верховна Рада України вперше увела європейську норму щодо присутності у списку кандидатів від партії норму не менше 30% представників однієї статі.

«Тушкування» на 205-му окрузі зашкалює, бо із 70-ти кандидатів чоловіків лише два реально прохідних, серед 19 жінок, на жаль, жодної. А мобільним політичним заробітчанкам та заробітчанам слід враховувати, що політика хоч і одна з найдревніших професій, але все ж таки не привід торгувати власним ім’ям та переконаннями.

Ірина Гамбарян, журналістка, медіа-тренерка

Оксана Ярош, політолог, громадська діячка

Схожі записи

За кривавими дужками лікарського фаху

admin

Виховання в стилі «Авада Кедавра»

admin

«Гей, киці, покажіть циці» від Тартака і інші перли пісенного світу

Гончарук Євгенія

Залишити коментар