Повага
Image default
Статтi

Харківського мистецтвознавця звинувачують у домаганнях

Харківського мистецтвознавця Вікентія Пухарєва кілька різних жінок звинуватили у домаганнях. Він же переконаний, що нічиї особисті кордони не порушує та звинувачує жінок у намаганні зруйнувати його репутацію.

Про це пише місцеве видання «Люк».

«Наприкінці вересня в Харківській муніципальній галереї мала пройти екскурсія виставкою «NO TABOO» від мистецтвознавця Вікентія Пухарєва, де він мав «поділитися власним аналітичним поглядом на проєкт».

Згодом під анонсом цієї події в Instagram Муніципалки почали з’являтися обурені коментарі. Зокрема, люди розповідали про пережите насильство з боку Пухарєва. У день проведення захід скасували. Обидві публікації — сам анонс та допис про скасування — невдовзі видалили», — пише видання.

Саме після цього авторка Дар’я Рудаченко зібрала історії жінок, які розповіли про небажані компліменти та доторки від мистецтвознавця.

Звинувачення у домаганнях: історії жінок

  1. «Перший інцидент був роки три тому, на весіллі наших друзів. Вікентія було запрошено. Ми з подругою заснули в кімнаті. Я відкрила очі — а він її гладить. Я сказала — так не можна, почала його сварити, розбудила подругу».
  2. «Я вступила до школи фотографії. Одного разу поверталася пізно — стояла на перехресті й відчула чиюсь руку на талії. Це був Вікентій. Я закричала та втекла. Після цього випадку я підійшла на вахту гуртожитку Худпрому та попросила не впускати його, адже він стукає до кімнат пізньої ночі, коли всі вже сплять. Я могла вийти з кімнати з посудом, а він стоїть перед дверима. Його пропускають на правах аспіранта».
  3. «На початку 2020 року я вирішила попрацювати натурницею на скетч-зустрічах у галереї Семирадського. Я знала, що Вікентій зазвичай ходить на ці заходи. Кураторка зустрічей запитала, чи є в мене якісь побажання щодо умов. Тож я попросила її, щоб Вікентій мене не фотографував. Кураторка одразу ж погодилася. Коли він прийшов і працівники галереї повідомили йому про ситуацію, він почав істерику, обзивав мене та крив матами. Його вивели. За кілька днів він помітив мене на вулиці, підійшов та плюнув поруч зі мною».

Ще кілька жінок розповіли про нав’язливі компліменти та переслідування.

Вікентій Пухарєв усе заперечує

Журналу «Люк» вдалося отримати коментар мистецтвознавця. Він заперечує усі звинувачення. Запевняє, що усі жінки знайомі між собою та хочуть зруйнувати його репутацію.

«Я вважаю, що 5, 10 — або скільки у вашому списку так званих жертв — це не зовсім вагома категорія, щоб змінювати наше життя.

Я поводжуся абсолютно коректно. Можливо, справа у сприйнятті, яке не збігається з тим, як у більш загальній картині світу ті чи інші речі сприймаються?», — впевнений він.

Натомість Вікентій Пухарєв стверджує, що сам страждав від цькування.

«Я хотів попросити її припинити травлю в інтернеті. Це були карикатури в Telegram. Кілька днів я намагався до неї зателефонувати, але вона не відповідала. 

Раніше мене запрошували до квартири, де вона жила з нашими спільними знайомими.Тож я вирішив скористатися цим запрошенням. Я не попереджав про свій візит. Мене впустили, але вдома її не було», — каже він.

Нагадаємо, раніше п’ять жінок розповіли про домагання та зґвалтування рівненського політичного активіста. Активіст Олександр запевнив, що буде спростовувати усі звинувачення у суді.

А у серпні акторки Олеся Надєєва, Катерина Белінська та Марія Кука звинуватили кастинг-директора Сергія Балицького у збоченнях. Вони розповіли, що він вигадував кастинг та просив їх роздягатися по відеозв’язку. Акторок підтримав їхній викладач з Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Андрій Сенчук.

Схожі записи

Уявний вирок: як судять за домашнє насильство в Україні

Марія Смик

Авторка коміксу “Медіакомікс” про скетчі, карикатури, комік-стріпи і свободу слова

Проект жіночого політичного лобі у Житомирі