Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Гендерні квоти необхідні, як тимчасовий захід для подолання нерівності — суддя Верховного Суду
Статтi

Гендерні квоти необхідні, як тимчасовий захід для подолання нерівності — суддя Верховного Суду

Суддя Верховного Суду Ганна Вронська вважає, що для подолання нерівності необхідні гендерні квоти.

Про це вона сказала у великому інтерв’ю «Повазі».

«Тривалий час в історії жінки були усунуті від участі в ухваленні політичних рішень на всіх рівнях. Уже є усталена практика в західних країнах, коли законодавством установлені квоти на присутність жінок у представницьких органах влади та органах управління компаній тощо.

В Україні також законодавчо закріплені обов’язкові гендерні квоти у списках політичних партій на виборах та відповідальність за її недотримання. Упевнена, що з часом необхідність у таких квотах відпаде. Але для подолання нерівності, як тимчасовий захід, вони необхідні», — каже Ганна Вронська.

Суддя вважає, що синергія як чоловічого, так і жіночого досвіду дає ефективніші результати.

«І це стосується будь-яких сфер життя. Політики, бізнесу, громадської діяльності. Правосуддя не виняток. Усе більше жінок стає прокурорками, адвокатками. Тому й серед суддів має бути не менше жінок, ніж чоловіків (і навпаки). Якщо ми хочемо мати суспільну довіру для судової системи, правосуддя має бути гендерно збалансованим», — додає Ганна Вронська.

Читайте також: 5 причин прочитати книгу Рут Ґінзберґ «Моїми словами»

Нагадаємо, у 2020 році в Україні вперше провели місцеві вибори за новим Виборчим кодексом. Він передбачає гендерні квоти у списку партій. 

Як результат, серед усіх обраних на місцевих виборах кандидатів та кандидаток 64,1% є чоловіками, а 35,9% – жінками. Найбільше жінок обрали у маленьких громадах із кількістю виборців до 10 тисяч – 41,6%.

Читайте також: Гендерні квоти не працюють?

Схожі записи

«Найти кошелек в ширинке», — продюсер про український шоу-бізнес

Жіночий досвід Першої світової, або галичанки в окопах Східного фронту

Андрій Кобалія

«Не нудна» реклама дезінфектора та невиправдані очікування чоловіка: куди скаржитися на дискримінаційну рекламу у мережі?