Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «Дзвонить донька, каже, що вчитель поліз цілуватися»: у Львові розслідують домагання до школярки
Статтi

«Дзвонить донька, каже, що вчитель поліз цілуватися»: у Львові розслідують домагання до школярки

15-річна учениця 10 класу львівського ліцею №21 Вероніка розповіла про сексуальні домагання вчителя фізкультури Миколи Древича. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Про це пише ZAXID.NET.

Клас був у дводенній шкільній поїздці у Карпатах, біля Славського. Їх супроводжував вчитель – 28-річний Микола Древич.

«Разом із дітьми з вокзалу їхав молодий учитель фізкультури. Я відвезла доньку на вокзал, аби познайомитися з ним, тому що донька новенька у класі й перейшла до цієї школи тільки у січні. Вчитель Микола запевнив мене, що все буде гаразд, щоб я не хвилювалася», – розповіла виданню мама дівчинки Олена.

Після 17 години Олені подзвонила донька, розповівши, що вчитель ліз до неї цілуватися.

«Вона мені дзвонить і каже, що вони всі, і вчитель також, пили якісь слабоалкогольні напої, але саме їй стало погано. Вчитель був із донькою в туалеті, коли їй було зле, але він мені не подзвонив і нічого не розповів. У доньки впала температура і вчитель помагав їй міряти температуру. І поки він міряв ту температуру, то намагався поцілувати Вероніку в губи, — розповідає мама учениці. – Донька спершу не знала, що їй робити, але після того, як вчитель почав ще й пхати руки їй під футболку, Вероніка почала кричати й задзвонила до мене».

Жінка одразу виїхала автівкою зі Львова у Славське. Тим часом Вероніка викликала поліцію та зателефонувала на гарячу лінію жертв насильства.

«Поки не було поліції, доньку всі цькували. Навіть хазяйка будиночку звинувачувала мою доньку що вона такі їй проблеми влаштувала»,каже Олена.

За її словами, коли прибула поліція, викладач закрився у кімнаті.

«Коли вже я приїхала, то він вийшов, спершу кидався на поліцейських, кричав, що у моєї доньки шизофренія. Було видно, що Микола Древич п’яний», — каже вона.

За словами Олени, наступного дня вчитель зателефонував їй та попросив вирішити все мирно, пропонував вибачитися.

«Я домовилася у понеділок з ним зустрітись і поговорити. Наступного дня я дізнаюсь що він і досі розказує нісенітниці про мою доньку і налаштовує всіх проти неї. Тож ми вирішили йти до кінця», — каже вона.

Реакції поліції та ліцею

Поліція відкрила кримінальне провадження на вчителя за статтею про розбещення неповнолітніх. Стаття передбачає від 5 до 8 років обмеження або позбавлення волі.

Керівниця Львівського міського управління освіти Леся Васюта у коментарі ZAXID.NET заявила, що ніхто з керівництва школи не знав про цю поїздку. Мовляв, її організував сам учитель фізкультури.

«Зараз ми проводимо службове розслідування, вчитель вже відсторонений від роботи. Він уже вісім років працює у цій школі і раніше жодних схожих випадків з ним не траплялося. Ми співпрацюємо з поліцією», — додала Леся Васюта.

Виданню не вдалося отримати коментар від керівництва самого ліцею, так само як і від Миколи Древича.

«Там агресивним тоном заявили, що вчителів у їхній школі до телефону ніхто не кличе, а номерів не дають», — кажуть у медіа.

Водночас у коментарі «Еспресо» директорка ліцею Валентина Звежинська сказала, що вчитель продовжує працювати.

«Учитель далі виконує свої посадові обов’язки, проводить уроки. Завжди був на дуже хорошому рахунку серед дітей і батьків. Хочу сказати, що батьки виступають на підтримку вчителя фізичного виховання. Школярка до школи не ходить, а з мамою не спілкувалася. Ми просто з нею розминулися», — каже вона.

Директорка запевняє, що і діти, і вчитель були тверезі.

«Він думав серцем, а не розумом. Зараз усі діти й батьки висловлюють своє негативне ставлення до публікації інформації, яку не підтвердили в суді. Якщо це підтвердиться – місця в школі такому вчителю немає», — додає Валентина Звежинська.

Читайте також: «Бугров leaks»: усі деталі про «секс-скандал» довкола ректора КНУ

Нагадаємо, поліція Запорізької області перевіряє ймовірність сексуальних домагань викладача Запорізького електротехнічного коледжу до студенток.

Одна зі студенток записала відео, на якому викладач Віталій Гончаренко сам зізнається у своїх сексуальних зв’язках зі студентками коледжу та їхніми мамами.

Схожі записи

Швейцарія та Ємен – два полюси гендерної (не)рівності. Де між ними місце України?

Ольга Герасим’юк очолила Нацраду з питань телебачення і радіомовлення

Гендерні квоти не працюють?