Повага
Image default
Статтi

Дискусія «Як заборона абортів порушує репродуктивні права жінок і шкодить суспільству?»: 26 листопада

Кампанія протидії сексизму і дискримінації в медіа та політиці «Повага» та «Інститут розвитку регіональної преси» за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ) проводять публічну дискусію на тему «Як заборона абортів порушує репродуктивні права жінок і шкодить суспільству?».

Про що будемо говорити?

Кампанія «Повага» останнім часом фіксує пожвавлення у риториці рухів, які пропагують заборону абортів. У вересні 2021 року в Україні розпочав свою діяльність польський рух Ordo Iuris, який пролобіював криміналізацію абортів у Польщі. В Ordo Iuris оголосили, що мають намір домогтися того самого в Україні, підписавши угоду про співпрацю з українським консервативним рухом «Всі разом».

Читайте також: Право на вибір: ключові факти про аборти в Україні та світі

У межах кампанії «Повага» команда ставить собі за мету протидію сексизму, гендерній дискримінації та порушенню прав жінок. Саме тому за участю науковиць, лікарів, народних депутаток і юристок ми ініціюємо відкрите публічне обговорення теми заборони абортів як неприйнятного методу покращення демографічної ситуації в Україні.

Ми також поговоримо про міфи, маніпуляції та наслідки цього явища, про загрози для життя й здоров’я жінок, репродуктивне насильство, порушення прав жінок та інші аспекти, які несе така заборона.

Учасниці дискусії:

  • Елла Лібанова, директорка Інститут демографії і соціальних досліджень НАН України;
  • Інна Совсун, народна депутатка, членкиня МФО «Рівні можливості»;
  • Тетяна Нарок, юристка, консультантка Аналітичного центру Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»;
  • Вікторія Бугро, гінекологиня, акушерка-гінекологиня, лікарка вищої категорії;

Модеруватиме Анастасія Багаліка, координаторка з гендерних питань кампанії протидії сексизму в медіа та політиці «Повага»

Коли?

Захід відбудеться 26 листопада (п’ятниця). Початок дискусії о 12.00.

Де?

Освітній центр «Dialog Hub» (Київ, вул. Володимирська, 43)

Трансляцію дискусії можна буде подивитися в прямому ефірі на сторінці кампанії «Повага» у Фейсбуку. Поставити запитання спікеркам, висловити свої думки та пропозиції можна буде в коментарях під час трансляції.

Схожі записи

Президент, політики і політикиня — кого номінували на антипремію «Це яйце»

Слово на букву «Ф»

8 Березня здорової людини