Повага
Image default
Статтi

Дипломатичні місії закликали Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію

Стамбульська конвенція на порядку денному представництва ЄС в Україні, Офісу Ради Європи в Україні та низки посольств. Вони опублікували спільну заяву до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок 25 листопада та кампанії «16 днів проти насильства», у якій закликали до ратифікації конвенції.

Заяву підтримали посольства Бельгії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чеської Республіки, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великобританії. А також Офіс координаторки системи ООН в Україні, представництво Європейського інвестиційного банку в Україні та Консультативна місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки в Україні (КМЄС).

«Цьогоріч Міжнародна кампанія 16 днів активізму відзначає своє 30-річчя. Як би ми не бажали, щоб у цій Кампанії більше не було потреби, реальність є іншою, на жаль», — зазначають вони.

Навіщо Україні Стамбульська конвенція?

У заяві наводять дослідження 2019 року. Згідно з його результатами, щонайменше 67% жінок в Україні зазнавали психологічного, фізичного чи сексуального насильства з боку партнера чи іншої людини, починаючи з 15-річного віку.

«Найчастіше винуватцями є статеві партнери. Наведені цифри не показують вплив пандемії COVID-19, яка посприяла загостренню усіх чинників, що призводять до насильства щодо жінок і дівчат, включаючи безробіття та бідність. А також посилила дію багатьох із першопричин, таких як гендерні стереотипи та згубні соціальні норми», — додають дипломат(к)и.

На думку диппредставництв та посольств, ратифікація Стамбульської конвенції підсилить імплементацію національного законодавства про насильство щодо жінок та домашнє насильство.

Нагадаємо, 30 листопада об 11:00 ранку під Офісом президента пройде акція «Відчинимо правду про насильство».

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Стамбульська конвенція – це основний договір у галузі прав людини, який встановлює універсальні правові стандарти й гарантує право жінок та дівчат бути захищеними від насильства. Повна назва цього документу – Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 11 з них, у тому числі й Україна, не ратифікували цю угоду. Зокрема, через позицію Ради церков та консервативних рухів, які вбачають у слові «гендер» «пропаганду гомосексуалізму». Хоча Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року.

Схожі записи

В Україні втретє вручать Антипремію «Це Яйце!» за сексизм у медіа

Живопис, злочин і свобода

Дмитро Десятерик

«Cидіти вдома». Що таке піклувальна праця?