Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Для змін у церкві може знадобитися ціле століття — Бєглов
Статтi

Для змін у церкві може знадобитися ціле століття — Бєглов

Правозахисник та журналіст Володимир Бєглов вважає, що хоч для змін у церкві може знадобитися ціле століття, потрібно шукати союзників та союзниць у боротьбі за рівність в усіх середовищах — і у церкві теж.

Про це він сказав в інтерв’ю «Повазі».

«У моєму оточенні чимало людей, які представляють різні церковні інституції. Я точно знаю, що не публічно чимало цих людей уже є ліберальними людьми, вони поважають рівність, права людини та свободу самовираження. Однак публічно ці люди представляють давню й не дуже поворотку інституцію. Для змін у церкві може знадобитися ціле століття», — сказав Бєглов.

На думку журналіста та правозахисника, просвітництво та роз’яснення про самореалізацію та право вибору — шлях до ратифікації Стамбульської конвенції, яку зокрема, блокує і Рада церков.

«Часто в релігійних організаціях побутують міфи про поняття «гендер». Вони можуть собі уявляти, що слово «гендер» може дозволити 43-річному чоловіку назвати себе 8-річною дівчинкою та піти в дитячий туалет. Це нісенітниця…

Я знаю, що в багатьох процесах церква справді має важливу роль – наприклад, об’єднавчу. Мене часто звинувачують у тому, що я антицерковник. Але я не антицерковник. Я – антидурниці, що можуть звучати з боку деяких релігійних організацій», — каже він.

Нагадаємо, Рада церков підписала документ, який засуджує «феміністичну ревізію базових уявлень про чоловіка та жінку».

Раніше Рада Церков підписала меморандум про співпрацю з Міносвіти. Згідно з цим меморандумом, Рада церков і МОН мають співпрацювати у сфері «належного морального та духовного виховання дітей».

«Враховуючи, наскільки сильно трактування гендеру церквою відрізняється від фактичного розуміння цього слова в соціології та праві, йдеться про вимогу заборонити частину гуманітаристики в шкільній освіті, бо сучасні дослідження надто не узгоджуються з догматикою і церкві це не подобається», — пояснює ризики подібної співпраці письменник, філолог та один з авторів YouTube-каналу «Підпільна гуманітарка» Остап Українець.

Схожі записи

На Байройтському фестивалі у Німеччині у наступному році вперше диригуватиме жінка

«Народи для себе», «Бажаю вийти заміж» та ще з десяток непроханих порад від незнайомців

Анастасія Федченко

Феміністки