Повага
  • Головна
  • Статтi
  • #ДеСтамбулка: 30 листопада пройде акція під Офісом президента
Статтi

#ДеСтамбулка: 30 листопада пройде акція під Офісом президента

#ДеСтамбулка: «Повага» приєдналася до коаліції громадських організацій «Україна – за Стамбульську конвенцію». Уже 30 листопада об 11:00 ранку під Офісом президента пройде акція «Відчинимо правду про насильство».

Журналістка Центру прав людини ZMINA та координаторка Журналістської мережі з прав людини Ірина Виртосу пише у матеріалі для «УП»:

«У 2020 році під петицією до президента України про необхідність ратифікації Стамбульської конвенції проти насильства назбиралося 25 тисяч підписів від громадян та громадянок України. Водночас три петиції «проти» ратифікації конвенції не отримали достатньої кількості підписів, щоб їх розглянув президент. Утім, досі ратифікація цього документу гальмується».

Під час акції активістки та активісти хочуть запитати у президента та парламенту, чому вони й досі не виконали своєї обіцянки та не ратифікували Стамбульську конвенцію проти насильства.

Дивіться відео про те, як Стамбульська конвенція допоможе боротися з домашнім насильством в Україні, ТУТ.

А також читайте великий розбір ситуації довкола ратифікації Стамбульської конвенції в Україні та розвінчання міфів довкола конвенції.

#ДеСтамбулка

Коаліція ГО, до якої також входить «Повага», закликає приходити на акцію. Але це не єдина ініціатива з ратифікації Стамбульської конвенції. З 1 листопада в Україні паралельно також стартувала кампанія «Україна за Стамбульську конвенцію проти насильства». До неї вже долучилися понад 50 громадських організацій з усіх регіонів України.

Підтримати кампанію вирішили піарники, піарниці, дизайнерки дизайнери, ілюстраторки та ілюстратори, які хочуть, щоб у країні були інструменти, що ефективно запобігають насильству, а також щоб люди, які з ним зіткнулися, отримали необхідну допомогу. Telegram-канал кампанії ТУТ.

Раніше генпрокурорка України Ірина Венедіктова підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. За словами Венедіктової, Офіс генпрокурора розробив дорожню карту для пришвидшення ратифікації.

Стамбульська конвенція – це основний договір у галузі прав людини, який встановлює універсальні правові стандарти й гарантує право жінок та дівчат бути захищеними від насильства. Повна назва цього документу – Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Документ підписали 46 країн і Євросоюз. Проте ще 11 з них, у тому числі й Україна, не ратифікували цю угоду. Зокрема, через позицію Ради церков та консервативних рухів, які вбачають у слові «гендер» «пропаганду гомосексуалізму». Хоча Україна підписала Стамбульську конвенцію ще 11 листопада 2011 року.

Схожі записи

«Не всі захисники — хлопці і не всі хлопці — захисники»: військові про те, чому 14 жовтня не «день чоловіків»

Сексуальні домагання в публічних місцях: як реагувати й куди звертатися?

Юлія Береза

Курси, фільми та посібники. Як та чим живе «Феміністична майстерня» у Львові