Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Чому чоловікам не варто боятися гендерної рівності: профем діалоги на Повазі
Статтi

Чому чоловікам не варто боятися гендерної рівності: профем діалоги на Повазі

«Повага» влаштовує діалоги з чоловіками, які не бояться підтримувати гендерну рівність. Під час трансляції у Facebook можна буде поставити свої запитання.

«Ми робимо ці діалоги для того, щоб розвіяти міф, що чоловіки не підтримують ідею гендерної рівності. Та міф про те, що гендерна рівність чимось може нашкодити чоловікам. Деякі чоловіки досі вважають гендерну рівність наступом на свої права.

Ми хочемо розвінчати цю тезу і показати, що гендерна рівність вигідна для всіх: і для чоловіків, і для жінок», — пояснює координаторка з гендерних питань кампанії «Повага» Анастасія Багаліка.

Профем діалоги на «Повазі»:

  • 17 лютого — розмова з письменником, філологом та одним із авторів YouTube-каналу «Твоя підпільна гуманітарка» Остапом Українцем.
  • 24 лютого — розмова з очільником Національного антарктичного наукового центру Євгеном Диким.
  • 3 березня — розмова з міністром фінансів Сергієм Марченком.

«Ми обрали саме цих спікерів, щоб охопити три фокусні теми: суспільство і культура, наука, фінанси й держуправління. Говоритимемо про міфи й упередження, які існують у цих сферах щодо гендерної рівності», — пояснює Анастасія Багаліка.

Нагадаємо, гендерні стереотипи та упередження стосуються й чоловіків. Зокрема, образ «справжнього чоловіка» має доволі жорсткі рамки та обмеження, каже соціологиня Тамара Марценюк.

«Патріархат дискримінує чоловіків, але не «справжніх чоловіків» — не носіїв гегемонної маскулінності. А тих чоловіків, які не досягають соціального успіху, не прагнуть до нього, є фізично слабкими, не мають ресурсів, влади, неактивні тощо», — додає соціолог Олег Марущенко.

Читайте також: Sew bro: чоловіки, яким байдуже до стереотипів

Схожі записи

Антон Тимошенко: Принизливі жарти писати легко, але стереотипи — це нецікаво

Сексизм на українському телебаченні: що, як та чому?

«Моя темна Ванесса» Кейт Елізабет Расселл: хочеш, щоби я тебе тра***нув?

Ганна Улюра