Повага
Image default
Статтi

Чому адмінпротокол не на тата: жінку «притягли до відповідальності» через безлад у хаті

В одному з сіл Роменського району після візиту соцслужб поліція склала адмінпротокол на маму через безлад у домі. Батько у цей час був на роботі.

Про це пише місцеве видання «Сумські новини».

Родина тривалий час перебуває на обліку, як «родина, що опинилася у складних життєвих обставинах». Мати та батько виховують двох дітей: віком 10 та 7 років.

«На момент перевірки 34-річна жінка вдома перебувала сама. Чоловік був на роботі, а діти у школі. Під час візиту правоохоронці та соціальні працівники виявили в будинку повний безлад та бруд, який був повсюди. Це й розкидані та брудні речі, у тому числі й дитячі; не прана постільна білизна, а на деяких ліжках вона взагалі була відсутня; забруднений посуд та відсутність харчів», — пише видання.

Адмінпротокол за невиконання батьківських обов’язків склали на маму. Саме мамі пригрозили, що «якщо ситуація не зміниться, то до неї за незабезпечення належних умов проживання та виховання неповнолітніх дітей, будуть застосовані більш суворі заходи впливу».

Відповідальність за безлад та виховання

Експертка з недискримінації Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу у коментарі «Повазі» пояснює, що домашні обов’язки та виховання дитини — відповідальність обох батьків:

«Коли я читаю такі новини, де обвинувачують виключно матір у недбалому вихованні дітей, у мене одне єдине запитання: а чому не на тата склали адмінпротокол?

Відповідальність за виховання дітей рівною мірою лежить на матері та на батькові. Чому в такому разі саме жінка обвинувачується у недбалому вихованні дітей, непідметеному будинкові, немитому посуді чи в тому, що невипрані речі. Усе це — прибирання, прання, приготування сніданків, вечері — спроможний зробити й тато. Це так само його відповідальність, як і жінки.

Мене обурює той факт, що знову жінка вимушена «за замовчуванням» тягнути побут, виховання дітей і ще й бути підданою осуду за це. Ба більше, її залякують ще й тим, що щодо неї будуть вжиті суворіші заходи, якщо вона «не виправиться».

Обвинувачувати дуже легко (а тим більше жінку, ясна річ). Замість того, щоб з’ясувати причини такого занедбаного будинку, рівень доходу, запитати, що потрібно родині задля виправлення ситуації, чи не перебуває жінка в ситуації домашнього насильства, чи не потребує вона психологічної чи іншої допомоги. Адже саме це мали б розпитати соціальні працівники та запропонувати допомогу у першу чергу, а не осуджувати виключно матір, фотографувати приватний простір цієї родини й робити його публічним», — говорить експертка.

Нагадаємо, раніше у Києві поліціянти склали адмінпротокол щодо матері через «невиконання обов’язків із виховання дитини», бо вона лишила дітей із батьком.

Читайте також: А тато — прикраса інтер’єру?

А освітній проєкт «Освіта.ua» опублікував пост, який підкріплює стереотип про виховання дітей, знову покладаючи відповідальність лише на матір.

Схожі записи

Ісландія легалізувала рівну зарплату чоловіків і жінок

Рада церков підписала документ, який засуджує «феміністичну ревізію базових уявлень про чоловіка та жінку»

Рада провалила голосування щодо покарання депутата Сергія Рудика за сексизм