Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • «Бугров leaks»: усі деталі про «секс-скандал» довкола ректора КНУ
Статтi

«Бугров leaks»: усі деталі про «секс-скандал» довкола ректора КНУ

Ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров опинився в епіцентрі скандалу. У мережу «злили» нібито його листування про секс зі студентками та викладачками. Сам ректор стверджує, що це «брудна інформаційна атака».

«Повага» завжди довіряє жінкам, які знаходять у собі сили розповісти про домагання. Але цього разу про ймовірне використання власного становища чоловіком на посаді для сексуальних зв’язків із залежними від нього жінками повідомили не постраждалі, а анонімна група. Ми спробували розібратися, що ж відбувається?

«Бугров leaks»: із чого все почалося?

На початку лютого з анонімної пошти knu.pravda на поштові скриньки працівників та працівниць КНУ почали надходити листи з нібито листуванням Володимира Бугрова зі студентками та викладачками.

Анонімні листи, кажуть, надіслали 20 тисячам викладацького та студентського колективу КНУ та інших вишів. «Повага» розпитала кілька викладачок та викладачів, студенток та студентів різних факультетів та інститутів КНУ. І справді хтось отримували такі листи, але вибірково. Частина дізналася про скандал уже зі ЗМІ.

Згодом цей та подібні листи, нібито скріни листувань та довідки про кожну з жінок (включно з особистими даними: місцем народження, освітою, іноді телефонами) почали публікувати у Telegram-каналі «Бугров leaks».

У публікаціях на каналі, крім листувань, також купа додаткових матеріалів: фото та PDF документів (наприклад, договору про ректорство Бугрова), база контактів КНУ з номерами телефонів та сторінками у Facebook та інших.

Хто оприлюднює ці листування?

Оповідь у листах ведеться від нібито однієї з постраждалих. Її ім’я не розкривається. (Далі у тексті будемо говорити про неї, як про дівчину, але матимемо на увазі, що це анонімний лист, тому ми точно не можемо знати, чи реальна ця людина чи група людей. Цитати подаємо дослівно, зберігаючи оригінальну граматику).

Дівчина розповідає, що її нібито стосунки з Володимиром Бугровим почалися під час другого туру виборів ректора КНУ (це березень 2021 року — ред.) за його ініціативи.

«Я була студенткою і працювала на фірмі батька. Бугров вміє гарно себе подати дівчині, закохати у себе. Він мене переконував, що він фактично не одружений і що планує створювати зі мною сім’ю», пише вона.

Дівчина розповідає, що нібито позичила у батька та дала Бугрову 20 тисяч доларів на агітаційну роботу «як внесок у майбутню сім’ю». З ректором вони, мовляв, зустрічалися у неї вдома або у нього на дачі.

А навіщо вона усе це опублікувала?

«У цьому році у мене сталася велика гірка трагедія у житті. Запідозривши Бугрова у нещирості та зрадах, скориставшись, що він перебував у нетверезому стані і міцно спав, я скачала з усіх його месенджерів його телефону усі його переписки на свій ноутбук.

Коли я залишилася одна і ознайомилася з переписками Бугрова з його дівчатами, то було шокована його підлим обманом мене та моїм приниженням. Я телефонувала багатьом його дівчатам. Кожна з них поставилася до цього по-різному», — пише вона.

Далі дівчина розповідає, що поговорила з Володимиром Бугровим. І він нібито почав погрожувати їй своїми зв’язками з впливовими людьми. А також «розправою і навіть фізичним знищенням».

Вона каже, що була змушена виїхати з України і зараз перебуває у матері закордоном.

«Я перебуваю у депресивному стані, мала суїцидальні думки. Працюю з психологом та перебуваю під наглядом психіатра», — пише вона.

Дівчина додає, що має адвоката, через якого готова спілкуватися. «Повага» написала на зазначену особисту електронну пошту 6 днів тому, намагаючись сконтактувати з дівчиною або її адвокатом. Але ми досі не отримали відповіді.

Що ж нібито писав Бугров?

На скриншотах нібито листування студенток та викладачок, чиї особисті дані вказані у листі.


У листуваннях обговорюють секс, кадрові питання університету та домовляються про зустрічі.

Інтерфейс скриншотів (ініціали імені в кружечку, підпис імен над повідомленнями та час надсилання справа), не збігаються з інтерфейсом ані Telegram (ні з вебверсією, ні з комп’ютерною, ні з мобільною), ані Messenger, ані навіть VK та інших соцмереж та месенджерів.

Але уважна читачка «Поваги» Вероніка Пугач спробувала завантажити діалоги з Telegram з комп’ютерної версії месенджера. Збережені листування виглядають саме так, як на наведених скриншотах. За її словами, це займає час, але вивантажує усі діалоги та список контактів.

Приклад від Вероніки:

Стосунки, подані у цих листуваннях, нібито добровільні. Час від часу у повідомленнях з’являються як картинки з інтернету з натяками на секс або статевими органами, так і нібито особисті інтимні фото. Також є кілька селфі Володимира Бугрова та відео, на якому одна з дівчат оголена.

Є і кілька відео у форматі для Telegram. На одному з них одна з дівчат, чиї особисті дані наведені у листі, звертається до співрозмовника «Ва». У «Бугров leaks» наполягають, що «ВА» — це ініціали Бугрова: Володимир Анатолійович. На відео дівчина скаржиться, що хотіла зустрітися удвох.

«Я декілька разів тобі натякала, говорила напряму, шо я би хотіла зустрітися один на один. Ти це просто проігнорував… Да, мені справді дуже прикро, бо я думала, була навіть впевнена, що якщо в тебе є час сьогодні і не виходить в Ані, то ми можем зустрітися вдвох. Ти вирішив трохи інакше», каже вона.

Стосунки були добровільними?

Авторка «зливу» переконує, що ректор мав сексуальні стосунки, як зі студентками, так і з викладачками. Стосунки, мовляв, були добровільними та мали вигоду для обох сторін.

Також авторка «зливу» каже, що жінки бояться говорити про це публічно.

«Бугров мав також ще з 4-ма дівчатами позашлюбні сексуальні стосунки, у тому числі й зі мною (про себе нижче). Окрім того, з 6-ма дівчатами, у тому числі й неповнолітніми, Бугров вів непристойні переписки сексуального характеру, розбещуючи їх, що несумісне з заняттям посади ректора чи з будь-якою посадою викладача», — пише авторка листа.

Вона наполягає, що оприлюднила дані постраждалих, які проігнорували її прохання «не підтримувати позашлюбні сексуальні стосунки з Бугровим». Також каже, що ці жінки нібито погрожували їй «розправою за те, що втручається в їхні стосунки з Бугровим».

Крім начебто скриншотів листувань з іншими та листа від нібито постраждалої студентки, є також лист від нібито матері цієї студентки, яка називає себе викладачкою КНУ. У ньому, крім емоційної оцінки «поведінки Бугрова», є такі цікаві цитати:

Авторка цього листа розповідає, що нібито ректор «влаштовує з неповнолітніми студентками групові оргії у себе на квартирі, на дачі, і, навіть, у ректорському кабінеті прямо на столі».

Що кажуть постраждалі?

«Повага» сконтактувала з Марією Горбань — студенткою, чиє ім’я найчастіше згадується у листуваннях. Саме її відеоповідомлення опубліковані у Telegram-каналі.

Марія заперечила справжність наведених листувань. Дівчина каже, що після «зливу» вона та її батьки почали отримувати погрози. На запитання, звідки в анонімної групи взялися відео з нею, відповіла:

«Я зараз працюю з юристами над заявою в правоохоронні органи, тому поки не буду цього коментувати. Це компіляція з підробок».

Також ми сконтактували з проректоркою з науково-педагогічної роботи  КНУ імені Тараса Шевченка Оленою Добржанською, яку у листуваннях теж називають «коханкою Бугрова». Вона запевняє, що за час роботи з Володимиром Бугровим ніколи не стикалася з неповагою до жінок чи скаргами на його непристойну поведінку. 

«Поки страждає репутація та здоров’я людей, що згадані в цих «листуваннях». Дівчат переслідують, пишуть гидоту, погрожують і мені, пишуть погрози на приватний номер у месенджери», — каже жінка.

Ще одна проректорка з науково-педагогічної роботи Інна Степанець теж повідомляє про погрози, які отримує з грудня 2021 року.

А що каже Бугров?

Володимир Бугров переконаний: це інформаційна атака проти нього. Він заявив, що вже звернувся до правоохоронних органів для захисту власної честі, гідності й ділової репутації. Також пообіцяв посприяти у наданні юридичної допомоги усім постраждалим від «брудної інформаційної кампанії».

«Поява цієї дезінформаційної кампанії безпосередньо пов’язана з проведенням Державною аудиторською службою України ревізії фінансово-господарської діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка за період з 1 квітня 2018 по 31 серпня 2021 рік», — вважає він.

За його словами, до «зливу» може бути причетне старе керівництво вишу, яке хоче змінити ректора та повернутися до «старих, добре їм відомих справ».

Він також опублікував відеодемонстрацію легкості фальшування листувань у Telegram.

На запитання «УП», що пов’язує ректора КНУ зі згаданими студентками (адже в соцмережах щонайменше трьох дівчат є спільні фото з Бугровим), він відповів, що «когось зі студенток знає більше, когось менше».

Зокрема, згадування Марії Горбань Володимир Бугров пояснює тим, що ще у 2020 році вона створила петицію на його підтримку. Тоді Бугрова, попри фактичну перемогу на виборах, відмовились призначати ректором. 

І понеслося…

Медіа почали активно розносити заголовки про «секс-скандал» із ректором КНУ. Часом приплітаючи зовсім незрозумілі історії.

6 лютого у проросійському виданні «Страна.ua» опублікували «новину» про те, що Христина Тишкун, яка раніше втрапила в новини через сукню з декольте у Львівській міськраді, «на фоні секс-скандалу публікує у власному профілі Instagram фото з ректором КНУ».

Але допис пані Тишкун датований 25 листопада 2021 року.

А 10 лютого блогер Валентин Чернявський втрапив на мітинг проти ректора. Одна з учасниць мітингу не була певна, хто такий Бугров:

— А хто такий Бугров?, — питає блогер.
— Ректор, — відповідає дівчина.
— Цього університету?
— Здається, так…

Більшість учасниць — жінки літнього віку. Коли блогер називав незнайомих людей своїми друзями та колегами на камеру, вони всі його підтримували. Він також ініціював вигукування гасел, хоча «зайшов» на мітинг випадково. Але усі це сприйняли нормально.

Одна з них учасниць акції повідомила на камеру, що в університеті домагалися її внучки. 

«Ми за правду!», – вигукнула вона.

Пізніше ж, коли вона вважала, що запис закінчено, розповіла, що до її онуки насправді ніхто не чіплявся.

Ще одна учасниця мітингу на запитання Валентина Чернявського «Скільки ще стояти?» відповіла: «Ще дві години. До 14:30».

Замість висновків

Різні жінки розповідають про різний досвід комунікації з Володимиром Бугровим. Хтось запевняє, що викладач поводився цілком коректно:

Хтось же каже, що репутація серед студенток у нинішнього ректора не дуже:

А хтось думає, що в українській вищій освіті загалом доволі сексистське середовище. І, на жаль, навіть домагання можуть сприймати, як щось нормальне.

Я теж навчалася у КНУ. І я знаю, що наш рідний університет дуже не любить виносити власні проблеми назагал. Щоб не сталося — свої захищають своїх.

Згадую історію зі звинуваченнями у домаганнях викладача КНУ імені Тараса Шевченка Петра Романенка у 2019 році. Тоді постраждалим доводилося вигризати увагу до ситуації, аби все не просто «зам’яли». Зрештою Романенка звільнили. До слова, комісію, що перевіряла звинувачення студенток, очолював тоді проректор Володимир Бугров.

Я, як і «Повага», теж обираю підтримати жінку, якщо вона набирається сил, хай навіть через 10 років, розповісти про свій болісний досвід. Але у випадку з «Бугров leaks» згадані у листуваннях жінки заперечують автентичність цих листувань. І так, можемо уявити, що якщо стосунки справді були, і були добровільними, то вони нічого й не скажуть. Але від початку лютого не з’явилося жодної, навіть анонімної заяви про домагання ректором поза цим Telegram-каналом.

Щодо «зливу» на каналі у мене багато питань:

  • Чому формулювання повідомлень такі недолугі та нібито навмисно напхано кривий секстинг серед кадрових питань університету?
  • Чому нібито авторка «зливу» закликає писати на її особисту пошту та говорити з адвокатом, але не відповідає?
  • Навіщо «зливати» особисті дані постраждалих?
  • Чому «бридкі вчинки Бугрова» порівнюють із «порядністю минулого керівництва»?

Я не знаю, як можна з суїцидальними думками та депресією писати та розсилати листи, реагувати на публікації в медіа та строчити дописи на каналі.

Якщо Володимир Бугров хай і не влаштовував оргій та сексу утрьох із мамами та студентками, як пишуть у «зливі», але використовував своє службове становище для сексуальних зв’язків, то, жінки, будь ласка, не мовчіть (пишіть нам на пошту povaha.org.ua@gmail.com). «Повага» готова розповісти ваші історії (можна, не називаючи імен) та допомогти розголосом.

А поки що у мене надто багато сумнівів у реалістичності цього конкретного «зливу».

PS: Також цікаво, що «злив» активно поширювали на праворадикальному каналі «Катарсис», які нещодавно влаштували мені кібербулінг у соцмережах. Вони познаходили соцмережі дівчат зі «зливу» та опублікували їх.

Схожі записи

Вакансія! Менеджерка/-ер програми з просування участі жінок у політиці

Зеленський відповів на петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції

Оголений сором, або чому не треба боятися сказати, що яблуко – кисле