Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Банкірка Стейсі Макен виграла справу щодо гендерної дискримінації на роботі
Статтi

Банкірка Стейсі Макен виграла справу щодо гендерної дискримінації на роботі

Банкірка Стейсі Макен виграла судову справу щодо дискримінації за ознакою статі на роботі проти французького банку «BNP Paribas».

Про це пише The Guardian.

Тепер жінці мають відшкодувати понад 2 млн фунтів стерлінгів (майже 80 млн грн). Це одне з найбільших відшкодувань в історії британського трибуналу.

Справа Стейсі Макен

Упродовж 4 років Стейсі Макен отримувала на сотні тисяч фунтів стерлінгів менше, ніж її колеги-чоловіки. Банкірка почала працювати у «BNP Paribas» у 2013 році. До того вона була віцепрезиденткою «Deutsche Bank».

Її взяли на нову роботу із зарплатнею 120 тисяч фунтів стерлінгів на рік. А чоловік, якого взяли на таку ж посаду в той самий час, отримував 160 тисяч фунтів стерлінгів.

Крім того, вже на початку роботи жінка скаржилася на сексизм з боку колег. Наприклад, одного разу вони залишили на її столі відьомського капелюха.

А один із керівників банкірки Деніс Піхан настільки часто відповідав на її звернення «Не зараз, Стейсі», що цей вираз почали використовувати інші колеги.

Після того, як Стейсі Макен поскаржилася на несправедливість щодо зарплати, до неї почали ставитися ще більш упереджено.

Суддя з питань зайнятості Емма Бернс постановила, що керівництво Макен діяло «злісно і мстиво». Трибунал визнав, що залишити відьомський капелюх на столі було «за своєю суттю сексистським актом», а регулярне використання вислову «Не зараз, Стейсі» — приниженням.

Деніс Піхан вибачився у трибуналі, але не визнав, що він особисто дискримінував Стейсі Макен.

У банку стверджують, що ухвалили «детальну гендерну стратегію та план дій», аби подолати розрив в оплаті праці. І нібито намагаються збільшити кількість жінок на керівних посадах.

Схожі записи

«Креативні у нас студенти»: ректор КПІ відреагував на камеру в жіночому душі

Об’єктивація чи недолугі жарти: чому секс не продає адвокатські послуги?

Ана Море

В спорте нет разницы, мальчики или девочки — тренер единственного женского футбольного клуба Киева