Повага
  • Головна
  • Статтi
  • Антарктида очима науковиці: Оксана Савенко показала фото з льодового материка
Статтi

Антарктида очима науковиці: Оксана Савенко показала фото з льодового материка

Дослідниця морських ссавців Оксана Савенко, яка перебуває на українській станції «Академік Вернадський», поділилася фотографіями з Антарктиди.

Оксана Савенко — морська біологиня, яка вивчає китів, дельфінів, тюленів. Вона — перша і єдина науковиця в Україні, яка вдруге бере участь у цілорічній експедиції на станції «Академік Вернадський» в Антарктиці. 

В експедиції у 1997 році на Антарктиді були українки, але відтоді — жодної. Офіційно брати жінок на «Академіка Вернадського» не забороняли, але упродовж 20 років на станції працювали лише чоловіки.

«Причин у полярників знайшлося вдосталь ― мовляв, жінки поламають техніку і не зможуть виконувати фізичної роботи. І це в той час, як на сусідній американській станції «Палмер» водолазка Меггі працювала вже 40 років», — пише у великому матеріалі для Reporters журналістка Оксана Расулова.

Чоловіки переймалися, що не зможуть лаятися при жінках. А також, що жінка може завагітніти…

Спочатку Оксана Савенко почувалася неприйнятою ― ніби колеги не вважали її за серйозну науковицю. Але їй вдалося переконати скептично налаштованих колег, що жінкам-науковицям є місце на льодовому материку.

Під час першої зимівлі в Антарктиді Оксана Савенко виконала перший базовий моніторинг китів та тюленів. А також підготувала програму їхнього вивчення, почала співпрацю з дослідниками американської станції «Палмер».

Раніше вона вивчала дельфінів у Криму та тюленів і китів на Камчатці, Курилах і Сахаліні. Більше про науковицю — у великому матеріалі Оксани Расулової для Reporters.

Нагадаємо, громадська організація «Inscience» запустила проєкт «Науковиці» — серію документальних відео до 10 хв про чотирьох українських жінок у науці.

Цими відеоісторіями прагнуть надихнути жінок обирати STEM-напрями (Science, Technology, Engineering and Mathematics) попри упередження та стереотипи. В «Inscience» наводять результати дослідження аналітичного центру Cedos, згідно з яким лише 23% абітурієнток обирають STEM спеціальності.

Фото науковиці: Ірина Громоцька
Решта фото: Оксана Савенко

Схожі записи

Рух «ЧЕСНО» вдався до сексизму

Чиє свято?

Журналістські розслідування на гендерну тематику: ІРРП оголошує новий конкурс