Повага
Image default
  • Головна
  • Статтi
  • 5 континентів та 41 країна: Зара Резерфорд — наймолодша пілотеса, що сама облетіла навколо світу
Статтi

5 континентів та 41 країна: Зара Резерфорд — наймолодша пілотеса, що сама облетіла навколо світу

Пілотеса Зара Резерфорд увійшла до Книги рекордів Гіннеса. 19-річна дівчина — наймолодша пілотеса, яка самостійно облетіла навколо світу. 20 січня вона приземлилася у Бельгії після 155 днів у дорозі та понад 52 тисяч подоланих кілометрів.

Про це пише CNN.

«У мене вийшло!», — сказала пілотеса після приземлення.

Зара Резерфорд побила попередній світовий рекорд. У 2017 наймолодшою пілотесою, що самостійно здійснила навколосвітню подорож, стала 30-річна Шаеста Вейз.

Крім цього, Резерфорд стала першою жінкою, яка облетіла навколо світу на надлегкому літаку. Та першою бельгійкою, яка сама облетіла світ.

Зара Резерфорд

Резерфорд розпочала подорож 18 серпня 2021 року. Пілотеса досліджувала світ на надлегкому літаку Shark UL. Вона побувала у Великій Британії, Ісландії, Гренландії, Латинській Америці, на Алясці — всього відвідала 5 континентів та 41 країну.

Кругосвітній політ мав тривати до 3 місяців, але тривав значно довше через негоду.

«Найважчим був політ над Сибіром — було надзвичайно холодно. Унизу було -35°C. Я не знаю, як довго я б протягнула, якби двигун заглух, і треба було б чекати кілька годин на допомогу», — розповідає Резерфорд.

Пілотесі також довелося здійснити позапланову посадку в Каліфорнії через погану видимість через лісові пожежі. А пізніше їй відмовили у польоті над Китаєм.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Zara Rutherford (@fly.zolo)

Після закінчення школи Зара Резерфорд взяла рік перерви. У вересні вона планує вступити до вишу — хоче вивчати комп’ютерну інженерію.

Мама дівчини — пілотеса, батько — пілот. Резерфорд вчилася літати з 14 років. Крім побиття рекорду, ціллю для цієї подорожі для дівчини було також підвищення видимості жінок в авіації. Адже згідно з даними Міжнародного товариства пілотес (ISA), лише 5,1% усіх людей за штурвалом літаків у світі — жінки.

Нагадаємо, капітанка Емі Бауерншмідт — перша жінка на чолі атомного авіаносця в історії США — вивела судно «Abraham Lincoln» в море із Сан-Дієго. Таким чином уперше американський авіаносець вийшов у море під командуванням жінки.

Схожі записи

Жінки й діти в зоні конфлікту. Частина 2

Уперше в історії США: Капітанка Емі Бауерншмідт очолила атомний авіаносець

Як жінки вибороли право на біг