Повага
  • Головна
  • Статтi
  • 14 січня відбудеться судове засідання у справі Анастасії Шикової
Статтi

14 січня відбудеться судове засідання у справі Анастасії Шикової

Уже понад рік 26-річна Анастасія Шикова перебуває в Лук’янівському СІЗО у Києві. Дівчина розповідає, що захищаючись від зґвалтування, поранила чоловіка ножем. Проте ані прокуратура, ані слідчі не беруть цю обставину до уваги.

14 січня о 12 год у Печерському районному суді міста Києва (вулиця Володимирська, 15) розпочнеться судове засідання у справі Анастасії Шикової. Одним із головних питань буде визначення запобіжного заходу.

«Коли ми розповіли історію Насті, до нас звернулися багато небайдужих. В одному з коментарів «Повазі» правозахисниця Оксана Гузь сказала, що є категорія справ, які в Україні без розголосу не працюють. Саме тому, якщо ви хочете допомогти дівчині — приходьте на судове засідання. Судді та прокурори мають побачити, що суспільство слідкує», — каже авторка тексту про дівчину Ана Море.

Державні адвокатки не мають жодної стратегії захисту. Прокуратура інкримінує умисне тяжке тілесне пошкодження — стаття 121 Кримінального кодексу України. Анастасія Шикова може опинитися за ґратами на 5-8 років.

Анастасію Шикову щоразу знову залишають під вартою на 2 місяці. Суддя Печерського суду мотивує це, зокрема, й тим, що вона зареєстрована на непідконтрольній території.

Читайте усю історію Анастасії ТУТ

Нагадаємо, ігнорування самозахисту, коли щодо жінки намагаються вчинити сексуальне насильство, трапляється в Україні не вперше.

Нещодавно поліція написала про затримання жінки, яка захищаючись від домагань чоловіка, вбила його його ж ножем. Жінку затримали за підозрою в умисному вбивстві.

При цьому поліція пише, що «чоловік чіплявся до жінки та навіть дістав ніж, щоб змусити її відповісти взаємністю». Про жоден самозахист у дописі не кажуть, натомість жінку називають «зловмисницею».

«Поліція досі вважає сексуальне домагання і, очевидно, спробу зґвалтування, сексом. Ледь не поетизує злочин: аякже, ««надмірна увага» і «змусити відповісти взаємністю».

Я колись бачила «залицятися» у повідомленні пресслужби поліції в контексті спроби зґвалтування. Це згладжує дії насильника, перетворює їх прямо таки на романтику», — пише Тетяна Трощинська.

Схожі записи

Мар’яна Садовська увійшла до переліку «Жінки Року 2020» від польського Forbes

Настя Мельниченко: коли я зіштовхуюся з проблемою, то вирішую її не лише для себе

Майя Москвич – єдина дівчина, яка представлятиме Україну на «Іграх нескорених»