Повага
  • Головна
  • Статтi
  • «10 років одне і те ж»: До Ради внесли законопроєкт про заборону «пропаганди одностатевих взаємин»
Статтi

«10 років одне і те ж»: До Ради внесли законопроєкт про заборону «пропаганди одностатевих взаємин»

Група народних депутатів «Слуги народу» та «За майбутнє» внесла до Ради черговий законопроєкт про заборону «пропаганди одностатевих взаємин».

У законопроєкті № 6327 пропонують карати штрафом від 17 до 85 тисяч гривень за «пропаганду гомосексуалізму, педофілії та трансгендеризму».

Менеджерка з комунікацій громадської організації «Точка опори ЮА» Тетяна Касьян звертає увагу на маніпуляцію, адже нардепи ставлять в один ряд реальний злочин — педофілію — та сексуальну орієнтацію й гендерну ідентичність.

А народна депутатка та співголова МФО «Рівні можливості» Інна Совсун наголошує: спробу заборонити «пропаганду гомосексуалізму» нардеп Георгій Мазурашу робив ще в липні 2020 року.

«Тоді його законопроєкт не навіть пройшов профільний комітет, отримав купу критики. Зокрема й за те, що термін «пропаганда» не визначений. Під нього можна підтягнути будь-яку діяльність.

Але замість того, щоб проконсультуватися з фаховими психологами, авторський колектив написав ще кілька законопроєктів з цього ж питання, «врахував критику» і «виправився». Тож тепер закон «Про захист суспільної моралі» пропонується доповнити переліком «злочинних» дій, що «унеможливлюють виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків», — пише Совсун.

За що пропонують карати?

Пропагандою автори називають поширення і публічне використання ЛГБТ-символіки. Також «публічне визнання варіантом норми або заклик до укладання шлюбів, не передбачених Конституцією».

А ще вигукування гасел чи малювання плакатів, «публічну демонстрацію стосунків сексуального характеру між особами однієї статі або виготовлення, розповсюдження, демонстрацію фільмів чи інших відеоматеріалів, зокрема мультфільмів, що містять стосунки сексуального характеру між особами однієї статі». Аналогічні визначення пропаганди пропонуються щодо «тpaнcгeндеризму» та педофілії.

«Іншими словами, народний депутат Мазурашу та його заклопотані однодумці й однодумиці пропонують штрафувати за те, що ви на прогулянці візьмете за руку кохану людину. За веселковий значок на рюкзаку.

За публікацію листів Лесі Українки до Ольги Кобилянської. За обговорення біографії Алана Тюрінга. За показ «Горбатої гори». За публікацію наукових досліджень чи посилання на Міжнародну класифікацію хвороб.

Адже міжнародна медична та наукова спільнота вже давно визнала гомосексуальність варіантом норми, а негативні наслідки для фізичного та психічного здоров’я тягнуть за собою гомофобія та упередження, а не секс між людьми однієї статі», — додає Інна Совсун.

На думку експерта із комунікацій Олександра Равчева, законопроєкт має низькі шанси отримати підтримку у Раді.

«10 років одне і те ж по колу. Обов’язково знаходиться пара мудаків, які реєструють законопроєкт такого типу. При чому всі розуміють, що він не пройде, включно з цими чуваками, але ж який хайп. При чому автори настільки добре усвідомлюють що законопроєкт не має ніяких перспектив, що він навіть написаний через сраку. Що пояснювальна записка, що власне текст законопроєкту зроблені на колінці за 15 хвилин до реєстрації», — пише він.

Чи наближає подібний законопроєкт Україну до РФ?

У Російській Федерації заборонена «пропаганда нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Тобто вимагається маркування 18+ на фільмах чи книжках, де присутні одностатеві стосунки. Саме у Росії використовують навмисно некоректні та принизливі слова «гомосексуалізм» замість «гомосексуальність», «трансегендеризм» замість «трансгендерність».

Під час однієї з дискусій керівниця програми досліджень та протидії дезінформації Тамта Отіашвілі наголошувала: атаки на демократичні цінності рівності та свободи — частина російської інформаційної війни проти України.

«Якщо ми поглянемо на антигендерні наративи, що подаються Росією, то побачимо, що формулювання дуже розмиті. Їхньою метою є демонізація терміну «гендер».

Зокрема, це використовується, щоб налаштувати українців проти прагнення до руху на Захід. Використовується твердження, що це лише те, що нав’язане Заходом. Такі наративи підсилюються внутрішніми ініціативами, які виступають проти рівності. Кінцевою метою є підважити рух України у бік Заходу і повернути Україну під вплив Росії», — пояснює Тамта Отіашвілі.

Перша керівниця Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (березень-вересень 2021 року), експертка з протидії гібридним загрозам Любов Цибульська додає: гендер — одна з базових тем інструменталізації російської пропаганди.

«Після бурхливих 90-х і початку 2000-х Кремль зрозумів, що дуже важливо мати метанаратив. Так придумали створити світоглядний конструкт, який нібито важко зруйнувати західному світу.

Тоді вони почали активно працювати над цією концепцією «русского мира». Концепція базується на винятковості російської цивілізації та на «традиційних цінностях», на патріархальному суспільстві», — додає вона.

Читайте також: Війна на гендерному фронті

Схожі записи

Гендерні підсумки 2021 року: зради й перемоги

Ліза Кузьменко

Студентки звинуватили викладача Запорізького коледжу у домаганнях: є відео

Секс-просвіта і презерватив, як лінія розмежування