Image default
Статтi

«Жінка не може бути футбольною журналісткою, бо у неї щомісяця проблеми», – спікер Львівського медіафоруму

Один зі спікерів панелі «Футбольна журналістика» Львівського медіафоруму Артем Франков заявив, що жінка не може бути спортивною журналісткою, оскільки в неї «щомісяця проблеми», а також додав, що пріоритетом для жінки має бути сім’я, а не робота. Як на це відреагували організатори та відвідувачі, розповідає «Повага»

Вчора, 19 травня, на панелі «Футбольна журналістика» Львівського медіафоруму прозвучало запитання: «Чи може жінка бути футбольною журналісткою?».

У відповідь запрошений спікер та футбольний журналіст Артем Франков сказав: жінка не може бути футбольною журналісткою, оскільки «у неї щомісяця проблеми».

Після цього він згадав про те, що в жінки на першому місці мала б бути сім’я й дитина, а не робота.

Саме так ситуацію описали відвідувачі заходу Наталія Доманська.

Також був здивований ситуацією Ігор Ісаєв

Ігор Ісаєв додав також, що модератор платформи Олександр Чиж на висловлювання спікера не відреагував жодним чином. В результаті деякі з відвідувачів вирішили покинути захід.

«Після цього з залу вийшли кілька учасниць, зокрема Мирослава Керик і Олена Бабакова. Я залишився і запитав із залу, чи розуміє спікер взагалі, чому вони вийшли. Учасниця, що сиділа за мною, додала, що за такі висловлювання слід було б вибачитися. Один зі спікерів віджартувався, мовляв, прошу вибачення у всіх жінок світу за всі мої висловлювання. Після цих слів вирішив вийти і я», – розповів Ігор Ісаєв.

Сам модератор платформи Олександр Чиж на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що «…Після поставленого журналісткою питання “як ви ставитесь до жінок-спортивних журналісток” я зрозумів, куди йде розмова і попередив Артема Франкова, що він став на слизьку стежку, він на це не зреагував і продовжив нести сексистську ахінею… Три жінки в знак протесту вийшли з аудиторії. І я цілком поділяю їх позицію…».

Проте модератор дискусії попросив не критикувати його роботу і не давати йому порад.

Читайте також: Від виконавчої директорки – до арбітреси: жінки у футболі

Зазначимо, що організатори Львівського медіафоруму пізніше відреагували на ситуацію – вони заявили, що «не контролюють того, що говорять спікери, модератори чи учасники заходу і, відповідно, не можуть нести відповідальності за їхні слова». Однак зазначили, що «Львівський медіафорум – це платформа, яка завжди дотримуватиметься принципів свободи слова та думки. Ми пишаємося тим, що є майданчиком для різних точок зору. Проте ми принципово не схвалюємо дискримінації, особистих образ, та засуджуємо приниження людської честі та гідності в будь-якій формі».

Читайте також: В Іспанії мама розробила для доньок колекцію наклейок із футболістками

Цікаво, що в рамках Львівського медіафоруму цього року пройшло чимало заходів, де йшлося про журналістську етику (платформи «Жінка-журналістка та робота у зонах бойових дій», «Дотримання стандартів етики в сучасних медіа» тощо).

Відвідувачі та відвідувачки заходів відгукувалися про них, як про «ліберальні та сучасні».

А ось чи вписуються у концепцію «ліберальних та сучасних» заходів Львівського медіафоруму сексистські висловлювання спікера? Це питання, вочевидь, залишається відкритим.

Яся Вольвач

Схожі записи

Феміністки

admin

Шкільні підручники чи хлопчачі підручники? Думки після короткого огляду

admin

Ірина Снітинська: «Спали мости, почни робити те, що тобі любе»

admin

Залишити коментар