Публічне звернення до голови Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького

  • Січень 14, 2017
  • 12861
  • 3

12 січня на сайті «Українській правди» під заголовком «Я не дівка, щоб мене до чогось змушувати» вийшло інтерв’ю голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. На нашу думку, фраза, яку винесли у заголовок, є сексистською та такою, що принижує жінок.

З приводу цього “Повага” звертається до голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

Шановний пане Холодницький!

У відповідь на Ваші публічні висловлювання в інтерв’ю «Українській правді» так само публічно звертаємося до Вас.

Ваші слова «Я не дівка, щоб мене до чогось змушувати» мають підтекст, що можна й навіть треба “дівок” змушувати до небажаних їм дій чи обставин. Це не лише яскраве вираження неповаги до жінок, а й виправдання насильства проти них.

У цьому контексті хочемо нагадати, що понад 90% постраждалих від домашнього насильства в Україні – жінки. Кожна четверта жінка страждає від домашнього насильства. Поліція щороку реєструє близько 150 тисяч заяв про факти насильства в сім’ї. Україна досі не ратифікувала Європейської конвенції про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відому як Стамбульська конвенція, – документ, який закладає сучасні цивілізовані підвалини для ведення політики в цій сфері.

Ми розуміємо, що компетенція Антикорупційної прокуратури далека від боротьби з сімейним та сексуальним насильством проти жінок. Та й ми зрештою не закликаємо вас займатися цією сферою. Однак дотримуватися етики та демократичних цінностей у своїх публічних виступах ви не лише можете, але й зобов’язані. А процитовані вище ваші вислови не гідні високопосадовця, і тим паче правника.

Вважаємо, що прокурор демократичної держави, діяльність якого має бути спрямована на дотримання законності та прав людини в державі, не може собі дозволяти таких висловлювань, не може публічно виправдовувати насилля проти будь-якої категорії громадян та громадянок.

Переконані, що Ви повинні принести публічні вибачення жінкам України, яких ви глибоко образили своїми необережними висловлюваннями.

Підписати звернення до голови Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького можна за посиланням

Команда “Поваги – кампанії проти сексизму”

Поділитись з друзями

Схожі записи Схожі записи

© 2014 Povaha.org.ua. Сайт кампанії проти сексизму у політиці і ЗМІ.
Використання матеріалів povaha.org.ua дозволено лише за попередньої згоди правовласників. Передрук матеріалів можливий за умови публікації активного гіперпосилання на сайт у першому абзаці. Редакція може не поділяти думки авторів у розділі "Колонки".
Листи зі пропозиціями та зауваженнями можна направляти на електронну адресу povaha.org.ua@gmail.com
Facebook Twitter

Система Orphus