Image default
Рівність у світі Статтi

Ісландія легалізувала рівну зарплату чоловіків і жінок

В Ісландії вступив в силу закон, який забороняє платити чоловікам більше, ніж жінкам. Закон, який набуло чинності в перший день 2018 року, робить Ісландію першою країною світу, яка легалізує рівну оплату праці чоловіків і жінок.

Згідно з новими правилами, компанії та державні установи, в яких працює не менше 25 чоловік, повинні отримати державну сертифікацію своєї політики щодо рівної оплати праці. Якщо будуть порушення, компанії штрафуватимуть, пише aljazeera.com.

В законодавстві Ісландії і до цього йшлося про те, що зарплати для чоловіків і жінок повинні бути рівними, але йшли десятиліття, а різниця в оплаті праці залишалася.

Нове законодавство підтримав правоцентристський уряд Ісландії, а також опозиція у парламенті, де майже 50 відсотків складають парламентарі-жінки.

Ісландський уряд планує повністю подолати розрив у оплаті праці до 2020 року.

Ісландія, острівна країна в Північному Атлантичному океані, де проживає близько 323 000 чоловік, країна має сильну економіку, засновану на туризмі та рибальстві. Протягом останніх дев’яти років Світовий економічний форум зараховує Ісландію до переліку країн з найвищою рівністю у світі.

У звіті Global Gender Gap Report  такі маркери, як економічні можливості, політичне розширення можливостей та здоров’я та виживання, визначають стан гендерної рівності в країні. З 2006 року Ісландія подолала 10-відсотковий бар’єр загального розриву між статями, та стала однією з найбільш швидкозростаючих країн у світі.

Ситуація в Україні

Згідно з даними Держстату, у 2017 році офіційна середньомісячна заробітна плата чоловіків перевищувала зарплату жінок майже на 24,5%.

За цей період середня зарплата штатного працівника-чоловіка склала 7779 гривень, а жінки – 6243 гривень.

Найбільша різниця в заробітних платах між чоловіками та жінками у фінансовій і страховій сферах – жінки отримують майже 11 тис гривень за місяць, чоловіки майже 16,4 тис гривень; а також у мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку – 5 тис гривень жінки й майже 10 тис гривень чоловіки відповідно.

Гендерна нерівність у всьому світі

За підрахунками Міжнародної організації праці, жінки у світі все ще заробляють у середньому 77 відсотків від того, що заробляють чоловіки.

Читайте також: Потрібно 170 років, аби зрівняти різницю в зарплатнях чоловіків і жінок

Експерти дійшли висновку, що економічна нерівність між жінками і чоловіками в усьому світі встановилася через різке сповільнення прогресу. Згідно з цьогорічною динамікою, економічний розрив між двома статями вдасться подолати лише у 2186 році. Водночас минулорічні пронози були більш оптимістичні – 2133 рік.

Схожі записи

Жінка в науці: сучасні українки, про яких варто знати

admin

Конкурс на найкращий матеріал про гендерне бюджетування

admin

Як «Феміністична майстерня» за рік провела близько 80 заходів на тему гендерної рівності

admin

Залишити коментар