Image default
Колонки Статтi

Чиє свято?

Наближається дуже важливе для громадян свято – День захисника України! Свято, яке має відлуння в серцях усіх, хто бореться та допомагає боротися за свободу та незалежність України, вшановує щоденний героїзм захисників територіальної цілісності України, допомагає армії й вірить у перемогу.

Свято День захисника України – достатньо молоде, відзначається цього року вп’яте, бо встановлено Указом Президента України 14 жовтня 2014 року.

І саме ми з вами маємо не тільки вшановувати захисників, але й створювати такі традиції. Традиції – це ж досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки і т. ін., що розвиваються історично та змінюються, передаючись із покоління в покоління.

Тож щодня ми з вами творимо історію, нову історію молодої незалежної держави. Ми з вами розбудовуємо країну, у якій живуть прогресивні та неупереджені люди. Тому й важливо звернути увагу на те, що День захисника України – це свято не тільки чоловіків, але й жінок, які захищали і продовжують захищати Україну.

Зрозуміло, що вітати лише чоловіків із цим святом – давня звичка. Але життя плинне. Сучасне суспільство і традиції мають відповідати сучасним реаліям. А вони такі: у Збройних силах України з загальної чисельності 255 000 осіб проходять службу близько 55 000 жінок, з яких більше
25 000 мають військові звання, до того ж, майже три з половиною тисячі – офіцерські. Жінки проходять службу також у Національній гвардії України, Державній прикордонній службі України, Службі Безпеки України, Національній поліції. Завдяки співпраці з НАТО, реалізації євроінтеграційного курсу України зняті всі обмеження на призначення жінок на посади у Збройних силах України.

Більше 6000 жінок є учасницями бойових дій, 24 – поранено, 4 загинули. Жінки захищають Україну у війні проти російської агресії на Сході держави в якості кулеметниць, снайперок, гранатометниць, водіїв бойових машин, медичних працівниць тощо.

І тому сьогодні виключати з когорти захисників України жінок не тільки некоректно й невдячно, це ще й дискримінація. Тож вітаймо тих, хто нас захищає!

На такий підхід варто вважати не тільки вітаючи дорослих, але й організовуючи свята в навчальних закладах (не тільки у школах, а навіть і в дитячих садочках!), які деінде перетворюються на вітання хлопчиків, бо дівчаткам потім «дістанеться» восьмого березня, про яке поговоримо пізніше.

Зі святом, шановні ЗАХИСНИКИ та ЗАХИСНИЦІ України!

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко

Схожі записи

6 зимних стипендий и грантов для женщин

admin

Ковальська справа – ремесло, яке не вимагає певної статі

admin

Від «ведичної жінки « до тренінгів щастя: сучасні способи пропагувати домострой

admin

1 comment

За “тендітною спиною” – Web/365 16 Жовтня 2018 at 2:31 pm

[…] Жінки захищають Україну у війні проти російської агресії на сході держави як кулеметниці, снайперки, гранатометниці, водії бойових машин, медичні працівниці тощо. Понад шість тисяч жінок у Збройних силах України є учасницями бойових дій, які з 2014 року тривають на території Донбасу. Про це написала урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко у своєму блозі на порталі кампанії “Повага“. […]

Reply

Залишити коментар